Kopanie studni w Kielcach

Kopanie studni w Kielcach to popularna usługa, pozwalająca mieszkańcom domów jednorodzinnych uzyskać stały dostęp do wody pitnej i przemysłowej. U specjalistów OTOmistrz można zamówić kopanie i uruchomienie studni różnego typu. Gwarantujemy, że wszystkie prace zostaną zrealizowane możliwie jak najtaniej, szybko i jakościowo!

Kopanie studni Kielce

Dlaczego warto wybrać specjalistę od kopania studni w Kielcach w serwisie OTOmistrz

Nasi fachowcy zrealizują Twoje marzenia o zapewnieniu na działce w Kielcach stabilnego dostępu do wody poprzez kopanie studni w Kielcach. Jakościowo wykopana studnia jest gwarancją stabilnego dostępu do czystej, wysokiej jakości wody, której koszt ostatecznie będzie znacznie niższy, niż w przypadku podłączenia do miejskiego systemu dostarczania wody.
Głębokość tworzonych przez naszych wykonawców studni wynosi od 10 do 30 metrów, w razie potrzeby można wykorzystać także urządzenie do wiercenia ziemi, by stworzyć studnię artezyjską o głębokości do 100 metrów (ten wskaźnik zależy od głębokości zalegania wody na danej działce).
Współpraca z OTOmistrz w Kielcach jest wygodna i opłacalna dla każdego z naszych klientów:

 • Można zostawić u nas zgłoszenie, dzwoniąc pod numer proponowany na stronie lub kontaktując się z naszym managerem za pomocą wygodnego formularza online;
 • Czas i termin rozpoczęcia prac jest ściśle ustalany z klientem, wyraźnie określany jest też koszt wykopania studni w Kielcach i zostaje zapisany w umowie;
 • Po zakończeniu kopania studni i jej uruchomieniu wykonawca z OTOmistrz sporządza akt zakończonej pracy;
 • Wszystkie wykonane prace posiadają gwarancję.
Kopanie studni domowej Kielce
Kopanie studni krok po kroku Kielce
Kopanie studni ceny Kielce
kopanie studni koszt Kielce
kopanie studni cennik Kielce
Kopanie studni cena Kielce
 • Kopanie studni głębinowej
 • Studnia abisyńska
 • Studnia chłonna
 • Studnia wodomierzowa
 • Studnia artezyjska

Studnię głębinową, zwaną inaczej rurową lub wierconą, wykonuje się nie poprzez jej kapanie, ale wiercenie, przeprowadzane z wykorzystaniem specjalnego sprzętu. Głębokość takiego obiektu wynosi minimalnie 10 metrów, a to oznacza, że studnia świetnie sprawdzi się przede wszystkim na tych działkach, gdzie woda zalega dość głęboko. Zlecając naszym specjalistom wykonanie studni głębinowej można być pewnym, że nie tylko skrupulatnie wykonają wiercenie, ale i w sposób poprawny ułożą rurę filtracyjną i osłonową, zapewniając w ten sposób niezawodność dostarczania wody działce. Dodatkowym atutem będzie przystępny koszt studni głębinowej w Kielcach.

Studnia abisyńska – to idealne rozwiązanie dla tych działek w Kielcach, na których woda znajduje się na głębokości maksymalnie do 7 metrów. Koszt studni abisyńskiej jest znacznie niższy niż głębinowej, jest to wspaniałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych właścicieli, którzy potrzebują wody przemysłowej. Wydajność studni abisyńskiej w Kielcach, wykonanej przez naszych specjalistów, wynosi maksymalnie 50 litrów na godzinę. Studnia abisyńska sprawdzi się w trakcie budowy domu, gdyż nie trzeba uzyskiwać na nią specjalnych pozwoleń, dodatkowo jej koszt jest przystępny praktycznie dla każdego z naszych klientów.

Studnia chłonna pozwala akumulować, a następnie rozprowadzać wodę w glebie. Tego typu konstrukcje sprawdzają się, gdy zachodzi potrzeba zbierania i odprowadzania na przykład wody deszczowej lub ścieków domowych po procedurze ich biologicznego czyszczenia. Budowę wysokiej jakości studni chłonnej zachęcamy powierzyć fachowcom z OTOmistrz: dokładnie wiemy, jak zorganizować sprawną i niezawodną filtrację wody, a ponadto skutecznie dobieramy miejsca do wykopania tego typu konstrukcji. Atutem złożenia zamówienia na naszym serwisie zdecydowanie będzie także niski koszt studni chłonnych, jak również świadczenie obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej zamontowanych przez naszych wykonawców obiektów.

Jeśli chcesz zainstalować na swojej działce studnię wodomierzową dobrze zakotwioną w gruncie, zachęcamy do skorzystania z usług naszych wykonawców. Wnętrza studni wodomierzowych są dobrze zabezpieczone przed dostawaniem się do nich wody, a przystępne rozwiązanie, jakim jest studnia wodomierzowa betonowa, świetnie sprawdzi się na działce domu jednorodzinnego lub na placu budowy. Naszym fachowcom można także powierzyć montaż włazowej studni w Kielcach wodomierzowej DN 1200. Wszystkie prace realizujemy wedle zaleceń producenta, a to oznacza, że taka studnia może sprawnie funkcjonować na przestrzeni co najmniej 100 lat. Dodatkowym atutem tego typu konstrukcji jest przystępna cena i intuicyjna obsługa.

Jeśli chcesz, by w Twoim domu funkcjonowało własne ujęcie wody wysokiej jakości, zachęcamy do zamówienia na naszym serwisie budowy studni w Kielcach artezyjskiej. Podziemne wody nie tylko bezpłatne, ale także są bardziej korzystne dla zdrowia, gdyż zawarte są w nich liczne niezbędne dla człowieka mikroelementy (niszczone w wodociągach miejskich w procesie chlorowania wody). Zaletą studni artezyjskiej jest także to, że dla jej sprawnego funkcjonowania nie są potrzebne urządzenia mechaniczne do wydobycia wody. Jedynym warunkiem, który powinna spełniać Twoja działka w Kielcach – to występowanie wód artezyjskich. Przed przystąpieniem do realizacji projektu wykonawcy z naszego serwisu obowiązkowo sprawdzają czy takie wody są dostępne i pobierają płatność tylko w tym przypadku, gdy są pewni, że mogą zrealizować zlecenie.

Kopanie studni w Kielcach: usługa, z której z pewnością będziesz zadowolony

Kopanie studni: usługa, z której z pewnością będziesz zadowolony
Nasi wykonawcy w Kielcach świadczą usługi kopania studni niezależnie od poziomu złożoności realizacji projektu. Doświadczenie, fachowa wiedza i ciągłe podnoszenie jakości świadczonych przez nich usług są gwarancją, że klient będzie zadowolony z obsługi w OTOmistrz!

 • Koszt kopania studni u naszych specjalistów jest dostępny dla każdego klienta i obejmuje;
 • Koszty transportu ekipy oraz niezbędnych narzędzi;
 • W razie potrzeby – wiercenie studni;
 • Bezpośrednie kopanie studni do wymaganej głębokości;
 • Wzmocnienie projektu pierścieniami betonowymi.

Prace wykonywane są w kilku połączonych ze sobą etapach przez zespół doświadczonych specjalistów:

 • Wybór miejsca na studnię (najważniejszy warunek – w pobliżu nie powinno być dołów kanalizacyjnych i szamb);
 • Oznaczanie powierzchni gleby, usuwanie wierzchniej warstwy gleby i rozpoczęcie stopniowego pogłębiania w gęstych warstwach;
 • Stopniowy montaż kręgów betonowych;
 • Uszczelnienie połączeń dolnych pierścieni po dotarciu do warstwy wodonośnej;
 • Pompowanie wody i szlamu ze studni, instalacja filtra dolnego,
 • Przygotowanie i przekazanie klientowi dokumentów,
5 lat na rynku
80 + usług w ofercie
150 + zamówień w trakcie realizacji
1435 zrealizowanych zamówień

Opinie o kopanie studni w Kielcach

Po ręcznym wykopaniu pierwszego metra studni zrozumiałem, że najlepiej w tej sprawie zwrócić się do fachowców. Zdecydowałem się zadzwonić do OTOmistrz: spodobały mi się opinie o tym serwisie, ale też cena usługi kopania studni. Wykonawca okazał się bardzo doświadczony. Studnia została wykopana bardzo sprawnie, działa niezawodnie.

Ryszard

Realizacja studni artezyjskiej nie trwała nawet tydzień, a i teraz mamy stabilny dostęp do wody. Usługa jest tania, jakość realizacji świetna. Za miesiąc zrobimy analizę wody i jeśli wszystko będzie ok, zaczniemy jej używać także jako wody pitnej. Sama oszczędność!

Danuta

Przeprowadziłem obliczenia i zrozumiałem, że wykopanie studni na mojej działce będzie naprawdę opłacalną opcją. Do współpracy wybrałem specjalistę z OTOmistrz i cieszę się takiej decyzji: nic nie robiłem sam, wymagano ode mnie tylko żebym powiedział, czego oczekuję, podpisał umowę i zapłacił. A, i miałem zaakceptować zamówienie 😉 Super!

Sebastian

Koszt wykopania studni okazał się znacznie niższy, niż podłączenie naszego wiejskiego domku do sieci wodociągowej. Zdecydowaliśmy się zatem na współpracę ze specjalistą z OTOmistrz. Ani chwili nie żałowaliśmy podjętej decyzji: bardzo fachowa obsługa, dla nas stworzono indywidualny projekt, a wszystkie prace ogólnie zostały wykonane bardzo szybko. Polecam!

Agata

Studnia abisyńska świetnie sprawdziła się na naszej działce podczas budowy nowego domu. Codziennie mieliśmy około 40 litrów wody technicznej za darmo, co pozwoliło obniżyć koszty budowy. Teraz zastanawiam się nad opcją stworzenia na działce studni artezyjskiej.

Michał

Najczęściej zadawane pytania o kopanie studni w Kielcach

⭐ Ile czasu zajmuje kopanie studni w Kielcach?
Liczba dni roboczych potrzebnych do budowy studni zależy od kilku czynników: Głębokości studni; Rodzaju gleby w miejscu wykopania studni;
 • Warunków środowiska;
 • Oddalenia obiektu itp.
 • Zwykle prace związane z kopaniem studni, jej wyposażeniem i uruchomieniem trwają w Kielcach od 3 do 5 dni roboczych.
⭐ Dlaczego w niektórych wypadkach kopanie studni jest bardziej preferowane, niż jej wiercenie?
Jeśli zamierzasz pić wodę ze studni, a nie tylko wykorzystywać ją w celach przemysłowych, najlepiej zamówić kopanie, gdyż w tym przypadku można uniknąć przedostania się do wody szkodliwych mikroorganizmów. Także w procesie kopania ręcznego studni łatwiej jest kontrolować, czy wszystkie prace wykonywane są poprawnie i bezpiecznie.
⭐ Jakie jest prawdopodobieństwo zamulenia studni?
Pojęcie zamulenia oznacza, że ​​do wnętrza studni przedostają się drobne cząstki piasku, który osadza się w środku, zatykając część filtracyjną, przeszkadzając w ten sposób dopływowi wody. Ten problem dotyczy szczególnie studni, w konstrukcji których wykorzystywane są metalowe rury. Właściwy dobór rur i filtra jest bardzo ważny. Oferujemy najlepsze rozwiązanie - wysokiej jakości filtr z trójwarstwowym napyleniem z polietylenu spożywczego, które nie dopuści do przedostania się do studni nawet ziarenka piasku!
⭐ Jaka będzie głębokość mojej studni, od czego to zależy?
Głębokość zależy od dokładnej lokalizacji, geologii, warstwy wodonośnej na danym obszarze. Można samodzielnie sprawdzić głębokość na naszej mapie lub uzyskać wszystkie niezbędne informacje od specjalisty technicznego, dzwoniąc pod numery wskazane na stronie.